REKLAMACE, VÝMĚNA A VRÁCENÍ ZBOŽÍ

U nás je na prvním místě zákazník. Usilujeme o vaši spokojenost ve všech ohledech. Snažíme se vám vycházet maximálně vstříc, i v těch méně příjemných záležitostech. I proto jsme pro vás připravili užitečné informace, které využijete v těch nejčastějších reklamačních záležitostech, při výměně nebo vrácení zboží.

DORAZILO VÁM POŠKOZENÉ ZBOŽÍ?

Při přebírání zboží od přepravce prosím pečlivě zkontrolujte stav balíku. Pokud zásilka nese známky poškození, nepřebírejte ji a následně nás informujte.

Je-li poškozené zboží uvnitř (obal zásilky je přitom neporušený), obraťte se prosím co nejdříve buď na naše reklamační oddělení, nebo na konkrétního přepravce.

Česká pošta: oznamte osobně v den doručení

Kvůli co nejrychlejšímu a nejhladšímu reklamačnímu řízení, prosím, pořiďte fotografie dokumentující poškozené zboží.

NENAŠLI JSTE V BALÍKU TO, CO JSTE ČEKALI?

I naše balíky kompletují lidé. A lidé mohou udělat chybu. Pokud se tak stane, uděláme vše proto, abychom ji vynahradili. Pokud vám v zásilce nějaké objednané zboží chybí či jiné přebývá, pokud obsah zásilky neodpovídá vaší objednávce, prosím, kontaktujte nás.

Napište nám email na medicaliento@medicaliento.com do předmětu napište reklamace. Popište nám podrobnosti a nezapomeňte uvést číslo objednávky. Rádi celou situaci co nejrychleji vyřešíme.

CHCETE ZBOŽÍ VRÁTIT?

Jako spotřebitel máte dle § 53 odst. 7 občanského zákoníku právo zboží zakoupené v eshopu vrátit bez udání důvodu, a to do 14 kalendářních dnů od data převzetí zboží. Zboží můžete do 14 dnů vrátit i v případě, že ačkoli objednávku učiníte prostřednictvím internetu, vyzvednete si ho osobně.

Právo odstoupit do 14 dnů od kupní smlouvy, tedy vrátit zboží mají jenom spotřebitelé. Právo na odstoupení nevzniká, pokud nakupujete při obchodní či podnikatelské činnosti (na nákupním dokladu je uvedeno IČ).

JAK ZBOŽÍ VRÁTIT?

Není možné vrátit již otevřenou dózu, tedy zboží musí mít neporušený ochranný pásek u víčka.

Prosím, zboží dobře zabalte, aby nedošlo během přepravy k jeho poškození.

Zboží, které chcete vrátit, zašlete spolu s písemným vyjádřením - Odstoupení od kupní smlouvy do 14 dní na naši doručovací adresu:

Reklamační oddělení Medicaliento s.r.o.
30.dubna 560/11, Ostrava, 702 00, Česká republika
Tel.: +420 777 201 444

Zboží k vrácení nezasílejte na dobírku. Na balíky zaslané na dobírku nebude brán zřetel.

Po doručení zboží vám ve lhůtě 14 dnů vrátíme zpět částku odpovídající hodnotě vráceného zboží. Peníze vám zašleme buď převodem na bankovní účet, nebo vystavením slevového poukazu na nákup v našem eshopu (v hodnotě odpovídající hodnotě vráceného zboží). Vrácení peněz prostřednictvím poštovní poukázky není možné.

PŘEJETE SI ZBOŽÍ VYMĚNIT?

Pokud si přejete dodané zboží vyměnit za jiné, vyjdeme vám vstříc. Napište nám email na medicaliento@medicaliento.com do předmětu napište “výměna” a napište nám podrobnosti o požadované výměně. Poté zboží zabalte a zašlete zpět na naši doručovací adresu:

Medicaliento s.r.o.
30.dubna 560/11, Ostrava, 702 00, Česká republika
Tel.: +420 777 201 444

Po doručení zboží a předchozí domluvě vám nově požadované zboží zašleme. Účtujeme však náklady na dopravu ve výši 222 kč.

POTŘEBUJETE ZBOŽÍ REKLAMOVAT?

U potravin, výživy pro zvláštní účely a doplňků stravy je na obale vždy vyznačeno datum minimální spotřeby. Záruční doba na spotřební zboží a elektroniku trvá po dobu 24 měsíců od převzetí zboží, není-li uvedeno jinak.

Reklamace může být uplatněna pouze po dobu záruční doby. Záruka se vztahuje výhradně na zboží řádně objednané a plně uhrazené.

JAK POSTUPOVAT PŘI REKLAMACI?

Napište nám email na adresu medicaliento@medicaliento.com (předmět “reklamace”), vyplňte kontaktní údaje, číslo objednávky a popište detaily reklamace.

Pro uplatnění záruky je třeba předložit kopii daňového dokladu (faktura). Bez tohoto dokladu nemůže být záruka uznána. Důkazní tíhu původu zboží nese plně kupující.

Zboží musí být dodáno kompletní tak, jak bylo převzato od prodávajícího. Z hygienických důvodů přijímáme zboží k reklamaci pouze řádně vyčištěné.

Záruka se nevztahuje na poškození či nadměrné opotřebení zboží, dále na vady způsobené užíváním, neodbornou manipulací, nedodržením návodu k používání zboží, porušením obvyklých zásad užívání nebo zásahem vyšší moci.

Na základě odeslání vašeho emailu na adresu medicaliento@medicaliento.com vás budeme v nejkratším možném termínu kontaktovat ohledně dalšího postupu. Mějte prosím na paměti, že o uplatnění reklamace a postupu při uplatnění vady v záruční době rozhoduje vždy prodávající.

Než reklamované zboží doručíte na naši adresu, vždy se předem dohodněte s reklamačním oddělením. Náklady spojené s dopravou reklamovaného zboží vám budou uhrazeny pouze v případě oprávněné reklamace, na základě doložení jejich reálné výše (účtenka za poštovné, přepravní list apod.).

Spotřebitelskou reklamaci vyřídíme ve 30denní zákonné lhůtě. Také v případě reklamace velkoobchodního partnera, kde není obchodním zákoníkem daná lhůta pro její vyřízení, se vynasnažíme vše vyřídit v nejkratší možné době.